בלוג בנושא המלצות סקס ומין בארץ ישראל
מי מפחד מתרפיה מינית?

מי מפחד מתרפיה מינית?

ישנם אנשים שונים הפונים לתרפיה מינית, לפעמים באמצעות פסיכולוגים וסקסולוגים, לפעמים באמצעות סרוגייט. אנשים יכולים לסבול ממגוון בעיות בהתנהגות המינית שלהם, והסיבות יכולות להיות שונות. לעתים אלו אנשים שחוו התעללות מינית בחייהם ואינם מסוגלים לקיים קשר מיני בריא, לעתים אלו הן בעיות הקשורות לחרדות. כל אחד מביא איתו את ההיסטוריה שלו. 

הרבה מאיתנו לוקחים נשימה לרווחה ואומרים לעצמם – כמה טוב שאני לא זקוק לשירותים שכאלו. כמה טוב שיש לי חיי מין פעילים ללא שום בעיות. אך האם חיי המין שלכם באמת ממצים את הפוטנציאל שלהם? כלומר האם אתם באמת מבינים את כל הצרכים המיניים שלכם, או שאולי ישנן מגבלות שאפילו אינכם מודעים אליהן. אנחנו הגברים לא ממש מתחברים לכל תחום רפואת הנפש, אך אין זה אומר שאיננו זקוקים לעזרה. למרות שאנו נוטים להכחיש שיש לנו בעיות, סביר להניח שרוב הגברים אינם ממצים את הפוטנציאל המיני שלהם. 

מיצוי הפוטנציאל המיני אינו מדבר על כמויות. כך שאין צורך שתרשימו אותנו במספר נערות הליווי שהזמנתם בתל אביב (מדובר בשירותי מין שהם תרפיה מינית לכל דבר ועניין, אבל אל תקראו להם נערי ונערות ליווי …). השאלה היא יותר שאלה של איכות, האם אתם חווים חיבור עמוק לצרכים שלכם בעת קיום יחסי המין. 

אנו לא סתם שואלים את השאלות הללו. בדיוק כפי שישנם מחקרים המזהים את החשיבות של בריאות מינית בחייו ורווחתו הכללית של האדם, ישנם גם מחקרים המראים כי רוב האנשים (גם גברים וגם נשים) סובלים מבעיה זו או אחרת. גם אם זוהי אינה בעיה המציקה לכם, עדיין יתכן כי אינכם מגשימים את עצמכם בתחום המיני, וכנגזרת מזה גם בתחום הזוגי.

אין זה אומר שאתם צריכים לקבוע מחר תור לפסיכולוג או סקסולוגית. אתם יכולים ללמוד ולעבוד על המיניות שלכם גם לבדכם, ועם בנות הזוג. למזלנו כיום ישנה ספרות רבה העוסקת במיניות האדם, פורומים באינטרנט ובאופן כללי גישה של פתיחות לנושא. המיניות היא כבר מזמן לא משהו שנעשה בחושך, היום אנו מדברים על מיניות באופן חופשי. צורך מיני אינו שונה מכל צורך אחר – בדיוק כפי שאנו צריכים לאכול או צריכים לנשום, כך יש לנו גם צרכים מיניים. אין שום דבר להתבייש. לקרוא ספר על מיניות זה בדיוק כמו לקרוא ספר על תזונה.